Oszczędzamy wodęW miesiącu październiku 2019r. uruchomiono układ zasilania podziemnej sieci rurociągów przeciwpożarowych wodami dopływu naturalnego.

Oszczędzamy wodę
W miesiącu październiku 2019r. uruchomiono układ zasilania podziemnej sieci rurociągów przeciwpożarowych wodami dopływu naturalnego. W obszarze byłej kopalni Powstańców Śląskich zalegają warstwy wodonośne, a jak wykazały badania wypływająca z nich woda spełnia wszystkie wymogi, nawet wody pitnej. Już za czasów kopalni Powstańców Śl., wodę tę zbierano na poz. 220m, a istniejąca tam pompownia wody czystej wypompowywała ją na powierzchnię. Tutaj wykorzystywano ją do zasilania sieci rurociągów przeciwpożarowych oraz do celów bytowych obiektów powierzchniowych. Powstały w 2010r. Zakład Górniczy Eko-Plus również wykorzystuje część tej wody do zasilania swoich rurociągów przeciwpożarowych. W przekopie transportowym 1 na poz. 650m zbudowano niewielki zbiornik służący do zbierania wody, będącej dopływem naturalnym na poz. 650m, a następnie wodę tę pompą WHA 2/8 tłoczy się do sieci rurociągów ppoż. Nadmiar tej wody swobodnie wypływa do zbiornika wody na poz. 400m, zlokalizowanego w wyrobisku kamiennym pomiędzy przekopem głównym a chodnikiem podstawowym w pokł. 620. Zastosowane maszyny, urządzenia oraz elementy instalacji elektrycznych posiadają konstrukcję dostosowaną do pracy w pod ziemią kopalni. Prawidłową i bezpieczną pracę systemu zapewniają układy sterowania i sygnalizacji. Zabezpieczają one przed zapowietrzeniem pompy oraz przed przelaniem zbiorników. Czujniki systemu podłączone są do zintegrowanego system nadzoru bezpieczeństwa parametrów CST-40C. Stany pracy tych urządzeń są wyświetlane w pomieszczeniu dyspozytorni kopalnianej. Koszt przedsięwzięcia nie przekroczył 80 tysięcy zł i zwrócił się w ciągu jednego roku.Informacja dla klientów - UWAGA NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY  DETALICZNEJ

Informacja dla klientów - UWAGA NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY DETALICZNEJ

Uwaga!!! UWAGA NIE PROWADZIMY SPRZEDAŻY DETALICZNEJ

Opublikowano: 04.04.2022r

[czytaj więcej]
W-Handel z Piekar Śląskich został nowym partnerem do współpracy w zakresie sprzedaży węgla

W-Handel z Piekar Śląskich został nowym partnerem do współpracy w zakresie sprzedaży węgla

Od stycznia 2021r. mamy nowego partnera do współpracy w zakresie sortowania i sprzedaży węgla wydobywanego przez nasz zakład. Jest nim spółka W-Handel z Piekar Śląskich, która od 20 lat zajmuje się sprzedażą węgla.

[czytaj więcej]
Mamy nową lokomotywę dołową

Mamy nową lokomotywę dołową

We wrześniu 2020 zfinalizowano umowę dzierżawy drugiej, dołowej lokomotywy spalinowej typu Ferrit. 27 września opuszczono ją pod ziemię na poziom 650m, a następnie w ciągu jednego dnia poskładano i uruchomiono.

[czytaj więcej]
Mamy nowy Plan Ruchu zakładu górniczego na lata 2020 – 2022

Mamy nowy Plan Ruchu zakładu górniczego na lata 2020 – 2022

W ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego zatwierdził do realizacji nowy Plan Ruchu zakładu górniczego obejmujący okres na lata 2020 – 2022.

[czytaj więcej]

kontakt
zadaj nam pytanie

ZAKŁAD GÓRNICZY EKO–PLUS Sp. z o. o.
ul. Strzelców Bytomskich 129, 41-914 Bytom
NIP: 6272374901             REGON: 276772214

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij